SuperAce TENNIS

Naše první hra, kterou uvádíme na trh a první ze série sportovních deskových her, které jsou v našem produkčním plánu. 

SuperAce TENNIS je stolní mechanická hra. Je založena na „odpalování míčku“ tlakem dřevěné figurky (tenista) na plochou, mírně vypouklou čočku, která představuje tenisový míček. Jedná se o podobný mechanismus jako v případě dětské hry „Blechy“. 

Hrací plocha představuje tenisový kurt. Ten je tvořen ze speciálního materiálu, jehož povrch je ideální pro odpal i dopad „míčku“. Kurt je rozdělený do několika polí, které jsou rozhodující pro pravidla hry. Uprostřed kurtu je síť, stejně jako ve skutečném tenisu.

Princip hry

Hráč se pokouší odpálit míček přes síť, a umístit ho do pole, které protihráč „nedoběhne“. Je to takové pole, které s pozicí jeho figurky sousedí přes roh. Sousední pole hráč „doběhne“ a snaží se odehrát zpět přes síť ve snaze umístit míček opět do pole, které by hráč měl přes roh a “nedoběhne ho”. Hráč se přesune vždy na místo dopadu míčku a odtud returnuje zpět. Vymezená výseč za sítí představuje při podání plochu “pro eso”. 

Smyslem hry je stejně jako v reálném tenisu vyhrávat body, hry a sady. Pravidla i bodování jsou stejná jako ve skutečném tenisu. Stejně tak jako zvládnutí techniky servisu, úderů, a jejich přesnosti pilným tréninkem.

Obsah hry

SuperAce TENNIS dodáváme ve třech designových variantách, které představují antukový, travnatý a halový kurt. Hra je stylově balena do tubusu připomínajícím balení tenisových míčků. Tenisový kurt velmi rychle rozvinete na rovné ploše, na střed umístíte síť, umístíte figurky a během jedné minuty můžete začít hrát. 

Každá hra obsahuje: 1x herní plochu, 5x barevnou dřevěnou figurku, 4x míček, 1x síť, 1x pravidla, odkaz ke stažení mobilní aplikace pro usnadnění počítání skóre a další vychytávky.

Zábava i edukace

SuperAce TENNIS umožňuje rozvíjet a zdokonalovat motorické schopnosti nejen dětí, ale také dospělých a určitě zabaví i starší generaci. Hra svým pojetím přesně odpovídá pravidlům skutečného tenisu, a tím přináší hráčům autentický prožitek ze zápasu, který je hodně podobný realitě. Je určena pro 2 hráče v případě dvouhry a pro 4 hráče v případě čtyřhry. V turnaji se může zapojit další počet hráčů. 

V dnešní době, kdy děti a mládež tráví spoustu času u počítačů, nad tablety a mobilními telefony, má takto koncipovaná hra velký význam. Spojuje rodinu a přátele v živém kontaktu, má výukový charakter (hráči pochopí pravidla tenisu), rozvíjí zručnost, podporuje jemnou motoriku prstů, a přináší radost a pozitivní emoce!

Mobilní aplikace

Ke hře jsme vyvinuli speciální mobilní aplikaci pro OS Android i iOS. Jejím účelem je usnadnit počítání skóre. Stažení je jednoduché přes QR kód, který naleznete v přiložených pravidlech. 

V aplikaci si zvolíte, jestli chcete hrát dvouhru nebo čtyřhru a na kolik vítězných setů budete hrát. Můžete si zadat jména hráčů podle vlastních představ, přidat fotografii a začít hrát. 

Aplikace vám určí podávající stranu, počítá body, hry, sety a měří délku zápasu. Ovládání je velmi intuitivní, pouhým přejetím prstu po displeji. Aplikace za vás provádí analýzu výkonu - eviduje esa a dvojchyby při podáních a vítězné i chybné údery v průběhu výměn. Výsledek zápasu můžete vytisknout nebo sdílet na sociálních sítích spolu s fotografií.