Založení společnosti

Společnost RCGames s.r.o. vznikla v roce 2015 za účelem vývoje, výroby a prodeje vlastních deskových her zejména se sportovní tématikou. Zakladatelem společnosti je Roman Čermák. 

Sportovní zkušenosti: československý reprezentant v cyklistice (1981– 1989), 7x mistr ČSSR v dráhových disciplínách v letech (1982-1988), každoroční starty na mistrovstvích světa a světových pohárech, držitel československého rekordu v hodinovce (1986), 13. místo na OH v Soulu (1988).

Podnikatelské zkušenosti: v roce 1993 založení společnost ČS MTB Team se zaměřením na organizaci sportovních akcí, management cyklistického profesionálního týmu Česká spořitelna MTB (1993 - 2014), založení a pořádání mezinárodního cyklistického závodu Pražské schody (1993 - 2014), založení a pořádání jednoho z největších seriálů cyklistických závodů pro veřejnost Kolo pro život (2000 - 2014), v roce 2014 úspěšný prodej společnosti ČS MTB Team,vznik finančního a organizačního zázemí pro nově založenou společnost RCGames.

NÁŠ PŘÍBĚH - FROM BOARD GAME TO OLYMPIC GAME

Roman Čermák: „Naše hry jsou založeny na původním konceptu, který pro mě a bráchu v dětství vyvinul náš tatínek Roman Čermák st. v 60. letech. Hry vyráběné z kartonové lepenky a všeho, co se v domácnosti našlo, naplnily naše dětství neskutečnou zábavou plnou strhujících zážitků a otevřely nám svět sportu. Díky hrám jsme si užili nejen spoustu zábavy s rodiči a kamarády, ale také jsme pronikli do pravidel a zákonitostí celé řady sportovních odvětví. Od lehké atletiky, cyklistiky, lyžování, tenis, hokej, jachting a další. Já jsem nejvíc propadl hře Cyklistika, a to do té míry, že jsem začal ve svých 17 letech sám aktivně trénovat a závodit na kole. Spoustu herních situací jsem pak zažil ve skutečném závodě na vlastní kůži. Po deseti letech jsem pak stanul na startu olympijských her. Dnes se kruh uzavírá a po životě prožitém v cyklistickém prostředí přes vlastní úspěšné závodění, trénování a řízení profi týmu až po pořádání velkých cyklistických závodů a eventů se vracím na hrací desku s cílem přitáhnout mladé lidi od počítačů, přiblížit jim svět sportu hrou a třeba je i nasměrovat k vlastním sportovním aktivitám tak, jako se to stalo u mě. “

 

Tým RCGames

Roman Čermák: vývoj, testování a design her, výroba
Martina Ptáková: marketing a propagace, obchod, nabídky pro společnosti se zájmem o hry jako firemní dárky či reklamní předměty
Zora Čermáková: public relations a komunikace

Naše vize - NO FANTASY, JUST REALITY

Chceme vyvíjet deskové hry zejména se sportovní tematikou, které mají společné vlastnosti:

vysoká míra realističnosti, co nejvíce odpovídají pravidlům a principům daného sportu
-
vlastní originální herní mechanismus s původním historickým základem
-
využití nových on-line technologií jako herních doplňků při zachování  podstaty hraní deskových her (mobilní aplikace, prvky rozšířené reality). Cílem je dosažení vysoké míry autenticity a realističnosti prožitku.
-
kvalitní zpracování výroby s upřednostněním českých dodavatelů

Deskové hry se sportovní tematikou

Na trhu chybí dostatečná nabídka her se sportovní tematikou. Důvod? Není úplně jednoduché vtělit do hracího mechanismu reálná pravidla a atmosféru konkrétního sportu. My naše zkušenosti z reálného sportu přenášíme do hry.

Jdeme cestou propojení klasických „deskovek“ s novými technologiemi, které pomohou usnadnit hru, ponořit se do atmosféry a umožnit komunikaci a sdílení herních zážitků s ostatními. Za tím účelem vyvíjíme doplňkové mobilní aplikace ke každé hře. V žádném případě nechceme narušit kouzlo deskových her, které jsou založeny na bezprostředním sdílení společné zábavy, na živém setkání hráčů a jejich komunikaci v zápalu hry, na možnosti dotýkat se figurek a ovládat jejich pohyb po hracím plánu. Aplikace budou vždy jen volitelným doplňkem a pomocníkem.

Naše hry

Our games

Tour de France (2022)

SuperAce TENNIS (2021)